Sepetim

şartlar & koşullar

Cayma Hakkı

Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Iade süresi tüketicinin bu bilgiyi içeren yazılı faturayı aldığı andan itibaren başlar, ancak bu süreç satın alınan malin alıcıya tesliminden önce başlamaz (benzer ürünlerin sürekli teslimatı durumunda, satın alınan malin ilk parti teslimatı yapılmadan önce bu süreç başlamaz). Ayrıca iade süresi Satıcının Madde 2 / 246’nın cümle 1’deki 1 ve 2 EGBGB ye göre ve Madde 312g cümle bir paragraf 1’in Madde 3 – 246 EGBGB uyarınca tüketiciyi bilgilendirmesi ile yürürlüğe geçer. Iade süreçinden faydalanabilmek için, bu süreç içerisinde reddedilen malin iade amacı ile postalanmış olması yeterlidir.

Reddedilen malin iadesi aşağıda belirtilen adrese yapılmalidir: BFE Online Stores GmbH, Phillip Reis Straße 44/1, 69115 Heidelberg, Almanya.

IadeSonuçları

Iadenin geçerli olabilmesi için, karşılıklı her ikitaraf da (Tüketici ve Satıcı) alışveriş sonuçundaki kazanımlarını / edinimlerini (ürün ve ürün bedeli) iade etmekle yükümlüdür. (örneğin, karlar)Tüketici şayet alışveriş sonuçundaki kazanımlarını iade etmez, (örneğin, faydalardan yaralanma) veya yalnızca kısmiya da hasar görmüş olarak iadede bulunur ise, kendisi bu durumdan kaynaklanan kayıpları telafi etmekle yükümlüdür. Kullanılmış veya hasar görmüş ürünün iadesi söz konusu ise, sayet hasar tüketicinin yanlış kullanımından kaynaklanıyor ise, test edilen özellikler ve fonksiyonlarla örtüşüyorsa tüketici satıcının kaybını telafi etmekle yükümlüdür. Özellikleri ve fonksiyonları test etmeden anlaşılan ürünün bu testinin satıldığı mağaza da bulunur ve yaygın olmasıdır.

Iadenin Mümkün Olmadığı Durumlar

Cayma Hakkı aşağıda belirtilen durumlarda geçersizdir:

Tüketicinin talimatları doğrultusunda özel istek ve siparişe göre veya kişiye özel üretilmiş mal iade edilmek istenildiğinde, doğasi gereği iadesi mümkün olmayan, tarihi geçmiş, ses, videyokaydı veya software programları içerikli ürünlerin paketlerinin tüketici tarafından açılmış olması halinde, gazete, dergi, magazin vb. Ürünlerin iadesi de paketlerinin açılmış olması halinde (şayet gazete, dergi, magazin vb. Ürünlerin teslimat sözleşmenizi telefon ile yapmadıysanız) geçersiz kılınır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Lütfen iade etmek istediğininiz ürünün hasar görmemiş ve kirlenmemiş olmasına dikkat ediniz. Lütfen iadesi söz konusu olan ürünü orjinal paketinde, tüm aksesuarları ve etiketleri ile birlikte göndermeye özen gösteriniz. Şayet orjinal paket elinizde değil ise, iadesini talep ettiğiniz ürünün geri gönderimi sırasında meydana gelebilecek herhangi bir hasara karşı korunaklı bir şekle uygun paketlemeye dikkat ediniz. Iade sırasında burada bahsedilen durumlar söz konusu ise iade etkili bir biçimde yapılamamaktadır.